Tenneco Rozszerza Zakres I Zmienia Nazwę Zamiennych Elektronicznych Amortyzatorów Monroe ®

Tenneco Rozszerza Zakres I Zmienia Nazwę Zamiennych Elektronicznych Amortyzatorów Monroe ®

Amortyzatory zamienne inteligentnego zawieszenia RideSense™ debiutują na targach Automechanika we Frankfurcie

Frankfurt, Niemcy - Tenneco Inc. (NYSE: TEN), globalny dostawca produktów i systemów osiągów jezdnych i ochrony powietrza, ogłosił dzisiaj, że zmienił nazwę i rozszerzył zakres swoich doskonałych zamiennych amortyzatorów elektronicznych. Linia produktów została nazwana Monroe® Intelligent Suspension RideSense™ i ogłoszono przy tym 18 nowych numerów części, które będą dostępne począwszy od pierwszego kwartału 2019 roku. Produkt zaprojektowany jest do bezpośredniej wymiany oryginalnych amortyzatorów w pojazdach wyposażonych w technologię elektronicznego zawieszenia. Kompleksowa linia produktów RideSense™ – wystawiana obecnie na targach Automechanika, na stoisku Tenneco (Hala 4, Stoisko C11) – obejmuje obecnie 50 numerów części dla ponad 15 milionów pojazdów zarejestrowanych w regionie EMEA.

Część portfolio Monroe Intelligent Suspension obejmuje zaawansowane rozwiązania zawieszeń zaprojektowane dla rynku części oryginalnych. Amortyzatory zamienne Monroe Intelligent Suspension RideSense™ są w pełni kompatybilne z produkowanymi przez Tenneco oryginalnymi systemami zawieszeń elektronicznych w popularnych samochodach osobowych, lekkich ciężarówkach i pojazdach SUV. Każda jednostka jest zaprojektowana tak, by ciągle dostosowywać swoje siły ściskania i odboju do zmieniających się warunków jazdy w celu zapewnienia optymalnej precyzji prowadzenia, kontroli i redukcji NVH.

„Światowi producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) coraz częściej wprowadzają technologię elektronicznego tłumienia wstrząsów do swoich pojazdów w celu osiągnięcia jak najwyższych wrażeń z jazdy. W związku z tym zapotrzebowanie rynkowe na kompatybilne produkty zamienne stale rośnie”, mówi Maurits Binnendijk, wiceprezes i dyrektor generalny ds. europejskiego rynku części zamiennych Tenneco. „Tenneco ciągle poszerza swój zakres zaawansowanych rozwiązań zawieszeń w celu wykorzystania tej możliwości wzrostu. Nasze zamienne amortyzatory elektroniczne RideSense™ wykorzystują zaawansowane technologie układów zaworów i inne wiodące technologie w celu zapewnienia ciągłej normalnej eksploatacji i prawidłowej wysokości jazdy po tym jak oryginalne amortyzatory pojazdu staną się zbyt zużyte”.

Download

 

Każdy amortyzator Monroe Intelligent Suspension RideSense™ jest podłączony do Elektronicznego Zespołu Sterującego (ECU), który odbiera sygnały z czujników takie jak przyspieszenie kół, przemieszczenie nadwozia i kąt skrętu i wykorzystuje tak zgromadzone dane dla potrzeb reagowania na zmieniające się sytuacje drogowe i jezdne w czasie tak krótkim jak 10 milisekund. Amortyzatory zapewniają optymalny  komfort i kontrolę pojazdu poprzez polepszenie kontaktu pomiędzy kołami a drogą, zmniejszenie oscylacji podczas omijania przeszkód, poprawę kontroli podczas zmiany pasa jazdy oraz szereg innych korzyści dostępnych w pojazdach wyposażonych w elektroniczne układy zawieszeń.

Download
Download

 

Amortyzatory Monroe Intelligent Suspension RideSense™ są zaprojektowane tak, aby odpowiadały one profilowi jazdy i manewrowania każdego pojazdu OE. Są one objęte pięcioletnią gwarancją jakości i osiągów produktu. Dodatkowo, każdy produkt dostarczany jest w wysokiej jakości pojedynczym opakowaniu opatrzonym aktualną nazwą marki i zaprojektowanym tak aby przyciągać klientów i wytrzymać potencjalne uszkodzenia związane z wysyłką i transportem.

Aby dowiedzieć się więcej o zamiennych amortyzatorach Monroe RideSense™ i innych zaawansowanych technologiach firmy Tenneco odwiedź stoisko firmy w Hali 4, Stoisko C11, podczas targów Automechanika we Frankfurcie. Dodatkowe informacje dostępne są online pod adresem www.monroe.com.

Download

 

W dodatku do zakresu oferowanych produktów Tenneco wspiera również profesjonalny personel warsztatów kompleksowymi szkoleniami i informacjami o diagnostyce pojazdów pomagającymi im szybko, skutecznie i dokładnie zdiagnozować i naprawić nawet najbardziej złożone problemy z układami kontroli jazdy, zawieszenia i kontroli emisji. Usługi te ujęte są w nowej platformie eLearning firmy Tenneco oferującej sieciowe szkolenia i informacje techniczne dla dystrybutorów, pracowników i instalatorów. Inne świadczenia w tym zakresie obejmują inicjatywę „B-Connected” oferującą bezpłatny, całodobowy i całotygodniowy (24/7) dostęp do takich światowej klasy narzędzi jak Zaawansowany Cyfrowy System Informacji dla Techników (TADIS) z jego obszerną biblioteką video, modułów eLearning, arkuszy specyfikacyjnych, porad diagnostycznych, instrukcji montażowych i innych zasobów.

Aby uzyskać dostęp do TADIS i innych zasobów odwiedź stronę www.training.tenneco.com lub link do „B-Connected” pod adresem www.monroe.com. Niezależni specjaliści w zakresie rynku części zamiennych mają również dostęp do materiałów reklamowych i promocyjnych dla punktów sprzedaży oraz do bogato ilustrowanych katalogów produktów, które można znaleźć online pod adresem www.monroecatalogue.eu.

Download